Якість та стан шин – одні із основних факторів, які визначають безпеку під час їзди. На ринку купити резину можна різну – вибираючи шини, потрібно знати, на які параметри варто звернути особливу увагу.
Більшість українських шоферів купують шини диски в інтернет-магазині ГороШина. Тут представлений найширший асортимент продукції від провідних брендів, ціни на які найнижчі в Україні.
Класифікація шин
Вибираючи автогуму, потрібно врахувати:
- Тип. Під кожен тип автотранспорту необхідно підбирати відповідні шини – для легкових, легковантажних і вантажних машин або габаритної спецтехніки.
- Типорозмір. У техпаспорті кожного автомобіля вказано типорозмір, який підходить під конкретну модифікацію транспортного засобу. Також прописуються резервні варіанти на випадок, якщо відсутній на ринку основний розмір. Від експериментів краще відмовитись – їзда на резині з невідповідними параметрами комфортною та безпечною не буде.
- Сезонність. Автомобільні шини купити можна літні та зимові. Великий попит на всесезонну гуму, але її використовувати в спеку +250С і вище, або мороз -100С і нижче не рекомендується.
Малюнок протектора
Підібравши гуму за трьома першими критеріями, потрібно перейти до наступного, не менш важливого – типу протекторного малюнка. Існує три варіанти, і кожен має свої особливості:
- Ненаправлений. Це класичний варіант, який використовують майже всі бренди у багатьох своїх моделях. Тут відсутній яскраво виражений візерунок, блоки на протекторі середніх розмірів та розкидані хаотично. Переваги шин з ненаправленим дизайном – хороша керованість та менша вага, завдяки чому заощаджується паливо. Таку резину купити варто водіям, які не часто виїжджають за межі населених пунктів.
- Спрямований. Протекторні блоки габаритніші, і спрямовані вони в один бік руху. Такі шини покращують прохідність ґрунтових (влітку) та сильно засніжених (взимку) доріг. Вони забезпечують ефективну їзду по мокрих трасах за рахунок якісної дренажної системи з двох поглиблених канавок та численних різнобічних каналів. Волога та бруд швидко викидаються назовні, що дозволяє компаунду завжди залишатися в свіжості. Ризик виникнення аквапланування зведений до мінімуму.
- Асиметричний. Два різнотипні малюнки ділять покришку навпіл. Одна сторона жорсткіша і оснащується блоками, при входженні в повороти її площа розширюється, чим покращується стійкість автомобіля. На другій половині розміщені водовідвідні канавки, через які видавлюються назовні рідина та бруд для комфортної їзди по мокрому покриттю. Асиметричні шини відносять до категорії елітних, їх виробляють ТОП-бренди, їхня ціна на ринку – найвища.
Дата випуску
При виборі шин важливо переконатися, що вони є новими. Відсутність слідів експлуатації на протекторі ще не означає, що резина демонструватиме свої найкращі їздові якості. Якщо шини пролежали на складі більше трьох років, їхні властивості поступово починають погіршуватися.
Дату випуску шин можна дізнатися у маркуванні на бічній частині. Вказується вона чотиризначним значенням – наприклад, 2723, де:
- 27 – тиждень виробництва;
- 23 – рік випуску.
Якщо клієнт при отриманні шин помітив, що їм виповнилося більше трьох років, він має право попросити продавця замінити їх.
Як підбирати диски
Купити диски необхідно з урахуванням діаметра отвору шин. Вказується він відразу після літери R у маркуванні. Ковпаки з іншими параметрами на шини не вдасться встановити жодним чином.